To hotel, który został specjalnie przygotowany, na prowadzenie różnorodnych konferencji, wydarzeń biznesowych w tym szkoleń oraz imprez integracyjnych. Są to hotele świadczące kompleksowo usługi konferencyjne. Posiadają one wiele udogodnień, umożliwiających prowadzenie spotkań biznesowych. Aktualnie wiele tych obiektów konferencyjnych daje możliwość technicznie na organizację spotkań hybrydowych w swoich salach.

Hotele te mogą być również nazywane centrami konferencyjnymi. Jako że w takich miejscach również organizowane liczne szkolenia, mogą być także określane jako hotele szkoleniowe. Innym określeniem jest też hotele na imprezy integracyjne. Tak więc istnieją trzy podstawowe formy obsługiwanych spotkań firmowych w hotelach konferencyjnych i są to: konferencje, szkolenia oraz imprezy integracyjne.

Czym są usługi konferencyjne?

Usługami konferencyjnymi nazywamy pakiet świadczeń oferowanych przez hotel, w tym przypadku. W skład usługi konferencyjnej wchodzi przede wszystkim wynajem sali na spotkanie, jest to główny element takiego pakietu. Hotele konferencyjne, w przeciwieństwie to mniejszych obiektów oferujących sale konferencyjne mogą zapewnić całą opcję dodatkowych działań, a głównie mamy tu na myśli zakwaterowanie oraz pełne wyżywienie uczestników wydarzenia. W skład usług konferencyjnych wchodzić też mogą koszty parkingu, wynajmu sprzętu technicznego, dekoracja sali, usługi biurowe oraz obsługa dodatkowa świadczoną przez pracowników hotelu.
Hotel często proponują zestaw tego typu usług w formie pakietu konferencyjnego, często też w promocyjnych cenach. Będzie to przykładowo całodzienny wynajem sali wraz cateringiem dla uczestników czy też przerwami kawowymi w atrakcyjnej cenie.
Wykupienie kompleksowej usługi konferencyjnej w formie pakietu jest wygodną opcją dla organizatorów konferencji czy też szkoleń. Należy również pamiętać iż kompleksowa usługa konferencyjna jest opodatkowana 23% stawką podatku VAT.

Wynajem sal konferencyjnych.

Hotele na spotkania muszą w swojej ofercie posiadać sale konferencyjne na wynajem. Jedna sala w ofercie obiektu, nie klasyfikuje go do rangi hotelu konferencyjnego. Jak już wcześniej wyjaśnione było, hotel musi świadczyć pełen zakres usług konferencyjnych oraz posiadać zespół doświadczonych pracowników zapewniający obsługę spotkań firmowych.
Wynajem sal konferencyjnych jest formą najmu i wchodzi jako jeden z elementów (chyba nawet najważniejszy) usługi konferencyjnej. Najem, czyli użyczenie odpłatne na określony czas pewnej własności innej osobie lub podmiotowi gospodarczemu na określonych warunkach. W tym wypadku jest to najem pomieszczenia na czas prowadzenia danego spotkania. Usługa wynajmu sal może być jednym z najważniejszych ofert świadczonych przez hotel konferencyjny. Na podstawie tej oferty wynajmu powierzchni na spotkania hotel umożliwia dodatkowe płatne opcje dla swoich klientów takie jak: noclegi, wyżywienie.

Czym jest sala konferencyjna?

Sala konferencyjna jest pomieszczeniem w hotelu, obrębie którego organizowane są różnego typu spotkania. Sala taka nie musi służyć jedynie do organizacji konferencji. Wielofunkcyjne sale konferencyjne umożliwiają organizację zarówno spotkań biznesowych takich konferencje, szkolenia, seminaria i narady firmowe ale dzięki swojej wszechstronności służą także po zmianie aranżacji jako sale weselne, przykładowo. Natomiast elastyczność sal na spotkania, czyli możliwość ustawień w jej obrębie krzeseł oraz ewentualnie stołów daje możliwości przygotowania miejsc do różnej wielkości pojemności. Dzięki elastyczności sale mogą być łączone lub dzielone i wynajmowane na mniejsze jak i duże spotkania.

Hotele konferencyjne w Polsce

Najlepsze hotele na konferencje w Polsce oferują imponującą gamę opcji i wiele sal w obrębie obiektu umożliwiające prowadzenie idealnych spotkań biznesowych. Goście wydarzeń organizowanych w takich obiektach będą pod wrażeniem możliwości pobytu w tych hotelach. Każdy prezentowany hotel oferuje wielofunkcyjne przestrzenie, najlepszej klasy sprzęt do prezentacji i najwyższej klasy profesjonalne usługi dla najwyższego możliwego poziomu gościnności. Hotele świadczą kompleksowe usługi konferencyjne. Często są to luksusowe hotele i pobyt w nich dostarcza uczestnikom pozytywne wrażenie.

Zazwyczaj hotele konferencyjne zlokalizowane są w większych miastach. Wiąże się to z tym, iż to w nich organizowanych jest najwięcej różnego typy konferencji, szkoleń. Władze tych miast inwestują też w to aby przyciągają do siebie tego typu wydarzenia. Hotele miejskie, mają liczne udogodnienia, jednak miasta posiadają ograniczenia z możliwości świadczenia pewnych usług i powierzchni obiektu oraz nie każdemu może podobać się wyjazd i pobyt w mieście. Dlatego też powstało wiele atrakcyjnych konferencyjnych kompleksów hotelowych na wsi oraz w pobliżu miast, a także atrakcyjnych regionach turystycznych naszego kraju.


—-


Hotele konferencyjne to pewnego rodzaju punkty centralne dla organizowania spotkań biznesowych. Ściśle współpracują z branżą MICE, firmami eventowymi, ogólnie nazywaną również branżą spotkań.

Hotel te poza usługami konferencyjnymi oczywiście świadczą usługi dla zwykłych turystów. Posiadają bogatą ofertę dla klienta indywidualnego. Jednakże jeżeli w danym momencie odbywa się większe wydarzenie w hotelu, to klient może odczuć tłok w trakcie pobytu. Są to jednak bardzo atrakcyjne hotele i można mieć pewność iż zapewniają wysoki poziom jakości usług. Jest to związane z koniecznością ciągłego inwestowania w najlepsze rozwiązania aby być konkurencyjnym na rynku klientów biznesowych.

Polecamy pobyty oraz organizację spotkań, wydarzeń i imprez firmowych w najlepszych hotelach konferencyjnych w Polsce.

5/5 - (2 votes)