Nad morze zimą? Czemu nie! Wyprawa nad Bałtyk o tej porze roku, pozwala uspokoić zszargane nerwy, pooddychać, świeżym, morskim powietrzem oraz zwiedzić zabytki znajdujące się w okolicy. Łazy w województwie zachodniopomorskim, to urokliwa miejscowość z plażą uznawaną za jedną najpiękniejszych w Polsce. Po sezonie, gdy nie jest tu już tak tłoczno i głośno jak latem, pobyt w Łazach gwarantuje prawdziwy relaks. To wymarzone miejsce na rodzinną wycieczkę.

1. Noclegi w Łazach

2. Spa dla ciała i dla duszy

3. Atrakcje turystyczne w Łazach i okolicach

Przed planowaną wycieczką, trzeba zadbać o odpowiednie miejsca noclegowe. Nie warto jechać „w ciemno”, ponieważ na miejscu może się okazać, że standard kwatery, nie spełnia naszych oczekiwań. Najlepiej zarezerwować nocleg wcześniej, aby uniknąć rozczarowań. Dobrze jest wybrać miejsce przyjazne zarówno dorosłym, jak i dzieciom, jeśli wybieramy si e na wycieczkę z pociechami. Holiday Golden Resort oferuje komfortowe domki letniskowe, które w niczym nie przypominają siermiężnych chałupek kempingowych z czasów PRL. Każdy z nich wyposażony jest w łazienkę i dwie lub więcej sypialni. Wszystkie mają również aneks kuchenny, co pozwoli na samodzielne przygotowanie posiłków, jeśli nie chcemy korzystać z lokalnej gastronomii. Więcej informacji na ich temat znajdziesz tu: https://www.holidaygoldenresort.pl/noclegi/domki-letniskowe-lazy. Każdy domek jest wygodnie i estetycznie umeblowany, co sprzyja relaksowi po powrocie ze spacerów po plaży lub po zwiedzaniu okolicznych atrakcji. Dodatkową zaletą domków letniskowych jest cena wynajmu. Za dobę w czteroosobowym domku zapłacimy już od 440 zł. Jeśli wybierzemy się tam z paczką przyjaciół, koszty te można podzielić między uczestników wycieczki. Ponad to, Holiday Golden Resort przygotowało szereg promocji i pakietów, dzięki którym pobyt w Łazach stanie się jeszcze tańszy. 

Spa dla ciała i dla duszy

Woda w Bałtyku jest niestety zbyt zimna, aby kąpać się w niej o tej porze roku. Od czego jednak zabiegi Spa, dzięki którym zadbamy o ciało i odzyskamy spokój?  W ośrodku znajduje się nowoczesne centrum odnowy biologicznej, które zrekompensuje nam brak możliwości morskich kąpieli. Do dyspozycji gości są sauny, jaccuzi oraz tężnia solankowa. Ta ostatnia, polecana jest osobom cierpiącym na schorzenia górnych dróg oddechowych. Osoby potrzebujące po prostu spokoju, odnajdą go w strefie ciszy i relaksu. Warto dodać, że latem, na terenie ośrodka działa największy w Polsce wodny plac zabaw. Z tych wszystkich udogodnień, goście mogą korzystać bezpłatnie. Natomiast za dodatkową opłatą, można zafundować sobie zabiegi na twarz i ciało. Ciekawą propozycją jest endermologia. To zabieg przeznaczony dla osób, które chcą pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej, oraz wzmocnić i ujędrnić skórę. Jest to rodzaj masażu podciśnieniowego, który pomaga w zachowaniu szczupłej sylwetki. Innym zabiegiem, który sprawi, że będziemy wyglądać młodziej, jest lifting twarzy za pomocą technologii Innari. Producenci urządzenia twierdzą, że daje on takie same efekty, jak inwazyjny zabieg z użyciem złotych nici.

Atrakcje w Łazach i okolicy

Po zabiegach Spa warto wybrać się na wycieczkę. Miłośnikom spacerów  z pewnością spodoba się tutejsza plaża. Nieopodal znajduje się jezioro Jamno, oddzielone od morza mierzeją. Z Bałtykiem łączy je kanał. Wiosną i latem czynne są tu wypożyczalnie rowerów wodnych i innego sprzętu pływającego. Można wybrać się także do całorocznego aquaparku, który zastąpi morskie kąpiele. Osoby, które interesują się historią, mogą pojechać nieco dalej, do Mielna. Znajduje się tam gotycki kościół Przemienienia Pańskiego, Warto zwrócić uwagę na wmurowane w ściany wieży kościelnej, stare kamienie młyńskie. Na Pomorzu rozpowszechniony był pogląd, że nic co służy do wyrobu chleba, nie powinno się marnować. Stąd zwyczaj wykorzystywania zużytych żaren do budowy kościołów i innych obiektów. Jeśli skręcimy nieco na zachód od Mielna, natrafimy na niemieckie bunkry z czasów II wojny światowej. Nie jest do końca pewne, do czego miały służyć. Historycy dopatrują się w nich magazynów prochu strzelniczego, lub punktu obserwacyjnego. Z Mielna niedaleko do Koszalina, największego miasta w tej okolicy. Można tam zobaczyć stary rynek z gotycką katedrą pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. Wewnątrz znajdują się średniowieczne posągi świętych, które niedawno odrestaurowano. Najcenniejszym zabytkiem katedry jest trzynastowieczna chrzcielnica, wykonana z wapienia muszlowego. Na uwagę zasługują także organy, które po remoncie w latach 70. ubiegłego wieku, zostały uznane przez organistów, za jedne z najlepszych w Polsce. Bawiąc w Koszalinie, warto zwiedzić również muzeum obrony przeciwlotniczej i pospacerować po parku książąt pomorskich. Ciekawym miejscem jest także Dom Kata, pochodzący z XV stulecia. Jest to najstarsza kamienica w mieście. Obecnie jest siedzibą Teatru Propozycji „Dialog”. Miłośnicy sceny mogą wybrać się także do Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego lub Teatru Muzycznego „Adria”. 

5/5 - (1 vote)