Podczas gdy rezerwacja pokoju w hotelu online ułatwia planowanie podróży, wiele oferowanych opcji może również zniechęcać. Porównujemy dla Ciebie, co jest lepsze: rezerwacja za pośrednictwem internetowego biura podróży lub bezpośrednio przez strony hoteli.

Planując podróż, należy wziąć pod uwagę cenę, lokalizację i jakość usług. Chociaż Internet pomógł złagodzić ten proces, rezerwacja zakwaterowania online może nadal być przytłaczająca i dezorientująca.

Czy powinieneś korzystać ze strony internetowej biura podróży (OTA)? Lub przejść bezpośrednio na stronę hotelu i dokonać rezerwacji pokoju? Wyjaśnimy, która opcja jest dla Ciebie lepsza i dlaczego jedna może być dla Ciebie bardziej odpowiednia niż druga.

Rezerwacja pokoju hotelowego przez internetowe biuro podróży

Istnieje kilka renomowanych witryn internetowych biur podróży, z których możesz korzystać. Szybkie wyszukiwanie w Internecie pokaże więcej niż jedną dobrą opcję do wyboru.

Korzyści:

 • Internetowe biura podróży często zamieszczają w swoich ofertach opinie gości o hotelach. Większość witryn zawiera również zdjęcia oraz listę pobliskich atrakcji i opcji jedzenia.
 • Agent internetowy rzadko prosi o wpłatę z góry. Zwykle po prostu prosi o kartę kredytową do przechowywania rezerwacji – nic nie jest pobierane, dopóki nie dotrzesz do hotelu.
 • Internetowe biura podróży oferują również ekskluzywne oferty, których nie można znaleźć nigdzie indziej, zwłaszcza gdy połączysz swój hotel z biletami na lokalne atrakcje, wypożyczonym pojazdem i/lub biletami lotniczymi.

Zagrożenia:

 • Niektórzy goście doświadczyli przybycia do hotelu i dowiedzieli się, że ich pokój nie jest w rzeczywistości dostępny lub zarezerwowany.
 • Ponieważ dokonałeś rezerwacji w agencji zewnętrznej, być może będziesz musiał skierować swoje problemy z obsługą klienta do tej strony trzeciej, a nie bezpośrednio do hotelu.
 • Internetowe biura podróży często dysponują złożonymi mechanizmami rezerwacji, które podnoszą lub obniżają ceny hoteli na podstawie Twojej aktywności online — a nawet pory dnia, w której dokonujesz rezerwacji.

Poznaj ciekawe hotele na stronie – https://nocleg24h.pl/c-hotel

Rezerwacja pokoju bezpośrednio przez stronę hotelu

Wszystkie prawie hotele aktualnie mają strony internetowe, na których można znaleźć informacje o cenach, dostępności i rezerwacji. Jakie są korzyści i zagrożenia wynikające z dokonywania ustaleń bezpośrednio z nimi?

Korzyści:

 • Bezpośrednie skontaktowanie się z hotelem w celu zarezerwowania pokoju zapewni, że dostępność pokoi będzie aktualna.
 • Większość hoteli dopasuje (a nawet przebije) ceny podane na stronie internetowej biura podróży.
 • Często, jeśli dokonasz rezerwacji pokoju bezpośrednio w hotelu, otrzymasz dodatkowe tajne korzyści, których nie udostępniają online, takie jak zniżki lub podwyższenie standardu pokoju.
 • Zawsze możesz zadzwonić do hotelu, jeśli masz inne wątpliwości. Osoba pomagająca często będzie w stanie dokładniej odpowiedzieć na pytania dotyczące okolicznych atrakcji i restauracji niż agencja internetowa.
 • Obsługa klienta będzie obsługiwana bezpośrednio przez hotel, co ograniczy wiele możliwych konfliktów.

Zagrożenia:

 • Jeśli szukasz ofert hotelowych last minute podczas pracowitego sezonu turystycznego, hotele mogą nie mieć zbyt dużej dostępności.
 • Niektóre hotele wymagają wpłacenia kaucji za rezerwację pokoju.
 • Większość zniżek „pakietowych” — takich jak wynajem pojazdów, bilety na atrakcje i bilety lotnicze — nie jest czymś, co oferuje hotel.
 • Jeśli nie sprawdzisz swojego hotelu z wyprzedzeniem, wątpliwe jest, czy recenzje na stronie internetowej dotyczące hotelu i usługi są prawdziwe.

Niezależnie od tego, czy dokonujesz rezerwacji pokoju hotelowego przez internetowe biuro podróży, czy bezpośrednio w hotelu, zawsze pamiętaj, aby najpierw dokonać porównania wielu ofert! Jeśli nie czujesz się komfortowo z osobą lub agencją internetową, z którą masz do czynienia, zaufaj swojemu instynktowi. Wesołych podróży!

5/5 - (1 vote)