Możesz wiele zyskać jeśli będziesz ich świadomy.


Rezerwacja i zameldowanie w hotelu nigdy nie było łatwiejsze. Dlaczego więc czasami czujesz spięcie, kiedy przychodzisz do recepcji, aby się zameldować? Może dlatego, że zdajemy sobie sprawę, że pracownicy hotelu wiedzą o wiele więcej o tym, co nas czeka, niż my. To z pewnością jest niepokojące.

Większość hoteli i pracowników hotelowych chce, aby Twój pobyt był idealny, ale to nie znaczy, że nie zachowują kilku rzeczy dla siebie, gdy zaglądają na ekran komputera i dokonują wyboru pokoju, kodują plastikowe klucze do drzwi.

Oto kilka rzeczy, których Twój hotel Ci nie powie, a może nawet nie chce, abyś wiedział.

1. Jeśli zarezerwowałeś pokój w super promocyjnej cenie, otrzymujesz tani pokój.

W dzisiejszych czasach w pełni skomputeryzowanej rezerwacji osoba w recepcji wie, gdzie i w jaki sposób zarezerwowałeś pokój, ile zapłaciłeś i jakie udogodnienia określiłeś. Prawdopodobnie ma instrukcje, co zrobić, gdy pokoje zostały zarezerwowane po bardzo niskich cenach. Jeśli więc zarezerwowałeś pokój po najniższej cenie, nie powinieneś oczekiwać dużego pokoju z najlepszym widokiem w hotelu. Dadzą ci to, za co płacisz.

2. Wiedzą, które pokoje są najlepsze.

Podczas zameldowania osoba z recepcji wybiera dla Ciebie pokój i wie, czy jest on dobry, czy nie. Pracownicy hotelu wiedzą, które pokoje są duże, a które małe, są daleko od windy, mają jasne światła, mają dobre lub złe widoki, są głośne itp.

Jednak, mogą nie wiedzieć o problemach, takich jak pilot bez baterii lub niedziałający ekspres do kawy, ponieważ te problemy często nie są zgłaszane przez poprzednich gości. Więc jeśli chcesz mieć coś naprawione, zapytaj grzecznie, ponieważ może to być pierwszy przypadek, w którym recepcja usłyszała o problemie.

3. Mogą załatwić ci podniesienie standardu pokoju – jeśli wiesz, o co prosić.

Prośba o podwyższenie standardu pokoju, gdy inni goście są w zasięgu słuchu, stawia osobę w recepcji w niezręcznym miejscu i zmniejsza szanse na uzyskanie tego, czego chcesz. Dobrą taktyką na zdobycie bardziej przestronnego pokoju bez płacenia więcej jest poproszenie o „pokój narożny” w tej samej cenie. To powinno zapewnić więcej miejsca i lepszy pobyt.

Co oznacza pokój narożny?
To dosłownie pomieszczenie na rogu budynku. Jest to często bardziej pożądane, ponieważ jest jaśniejsze, ma więcej okien lub widoków.
Może dwa balkony lub może być większe po prostu ze względu na projekt budynku.
Ze względu na sposób, w jaki buduje się wiele hoteli, pokoje narożne są nieco większe niż inne pokoje, ale nie są technicznie klasyfikowane jako luksusowe apartamenty. Innymi słowy, goście w pokojach narożnych płacili mniej za metr kwadratowy niż ci na środku korytarza.

4. Twój pokój może być schludny, ale nie jest aż tak czysty.

Personel sprzątający w hotel może sprzątać od 10 do 30 pokoi dziennie i często muszą pracować szczególnie szybko między godzinami wymeldowania i zameldowania. To daje im tylko około 15 – 20 minut na posprzątanie każdego pokoju. Oznacza to przede wszystkim ścielenie łóżek, wymianę wszelkich przedmiotów, które były używane przez poprzednich gości (takich jak szklanki, ręczniki i filiżanki do kawy). Pomyśl o własnej sypialni i łazience. Ile naprawdę możesz zrobić w 15 minut? Tak czysty jest twój pokój.

5. Wiele rzeczy w ogóle się nie czyści.

Należą do nich zazwyczaj ekspres do kawy, klamki, pulpity i pilot do telewizora. Jeśli jesteś germofobem, możesz uważać na meble inne niż łóżko. Przykładowo narzuty na łóżko w hotelu, bardzo prawdopodobnie nie jest zmieniane tak często jak byś o tym myślał. Hotele bardzo rzadko zmieniają swoje główne narzuty, mimo że na nich dzieje się wiele rzeczy. Podróżni często siadają na nich podczas przebierania się, wykonując szybką pracę przy komputerze w bardzo minimalnym ubraniu itp.

Ze wszystkich porad dotyczących hoteli, które się pojawiają, najczęściej widziałem tę: nie kładź się na narzutę w hotelu.

6. Mogą dać ci tańszą cenę pokoju, jeśli zadzwonisz.

Hotele uzyskują dużą część swojej działalności za pośrednictwem stron rezerwacyjnych, które nie są dostępne za darmo. Niektórzy płacą nawet 25% prowizji. Twój ruch: znajdź interesującą Cię ofertę, a następnie zadzwoń do hotelu i poproś o rozmowę z przełożonym. Zapytaj, czy możesz uzyskać lepszą stawkę niż ta, nad którą wskazuje kursor. Biorąc pod uwagę szansę, wiele miejsc zaoferuje tańsze stawki za bezpośrednią rezerwację.

7. Mogą oferować dodatkowe korzyści gościom, którzy zameldują się wcześniej.

Jeśli pojawisz się, gdy pokoje są przygotowywane i inwentaryzowane na cały dzień i zdarzy się, że znajdziesz przychylnego pracownika w recepcji, być może będziesz w stanie porozmawiać o lepszym pokoju.
Późne zameldowanie może sprawić, że pokój będzie mniejszy. Jeśli zameldujesz się poza normalnymi godzinami zameldowania, być może będziesz musiał wziąć to, co mają – i nie zawsze będzie to świetny pokój.

8. W twoim pokoju mogły się dziać szalone rzeczy.

Jedyną wspólną cechą wielu hotelowych mówców jest odkrycie, że nikt nie mówi o tym, co wydarzyło się w danym pokoju. Może to być wszystkim, od romansów, aresztowań i imprez po transakcje narkotykowe, zgony, a nawet morderstwa.

9. Personel nie dba o to, czy zamierzasz opublikować złą recenzję.

Grożenie złą recenzją w mediach społecznościowych lub witrynach takich jak TripAdvisor zwykle nie powoduje większego zainteresowania większości pracowników recepcji. Mieli już wcześniej wkurzonych klientów i znowu będą. Jeśli uważasz, że popełniono niesprawiedliwość i zasługujesz na odszkodowanie. Spróbuj rozwiązać konkretny problem bezpośrednio z kierownikiem hotelu podczas pobytu lub z biurem firmy po wyjeździe.

Jeśli nadal nie czujesz się usatysfakcjonowany, możesz opublikować recenzję lub raport, jak chcesz. Jednak nie oczekuj, że zagrożenie zapewni ci królewskie traktowanie.

10. Mogą zapewnić bezpłatne udogodnienia, jeśli poprosisz z wyprzedzeniem.

Jedną z wad pobytu w hotelu jest nieuniknione poczucie bycia nachalnym za każdy drobiazg. Jeśli jednak zadzwonisz i poprosisz o podstawowe udogodnienia przed pobytem, ​​możesz je otrzymać bezpłatnie. Przy kasie przejrzyj rachunek, aby upewnić się, że otrzymałeś to, co obiecano.

11. Lokalne firmy współpracują ze sobą.

Lokalne firmy łączą siły, aby przyciągnąć więcej osób do swoich placówek. Jeśli szukasz miejsc do jedzenia i rozrywki, nie zawsze powinieneś polegać na concierge. Lepiej zrobić rozeznanie i sprawdzić, co ludzie mówią o obszarach, które chcesz odwiedzić.

12. Oceny online są bardziej wiarygodne niż oficjalny system oceniania gwiazdek.

Tradycyjne oceny w gwiazdkach są oparte na liczbie udogodnień w hotelu, wielkości pokoi, liczbie gniazdek elektrycznych i innych kwestiach. Niestety, system ocen nie obejmuje personelu, jaki pracuje w hotelu. Dlatego znacznie lepiej jest znaleźć hotel na podstawie oceny gwiazdek z aplikacji do recenzji. Jest o wiele bardziej wszechstronny i pomocny w daniu pełnego obrazu tego, co otrzymujesz podczas pobytu w hotelu.

Wiele rzeczy dzieje się za kulisami w ruchliwych miejscach, takich jak hotele. Oczywiście nie powiedzą ci tych rzeczy, ponieważ może to zaszkodzić ich reputacji.

4/5 - (1 vote)