Wybór hotelu, jak wybrać odpowiedni? Planujesz wyjazd? Więc czas zastanowić się jaki hotel wybrać na kolejną podróż.

O każdej porze roku podróżujemy w różne miejsca w celach biznesowych lub turystycznych. Niezależnie od tego, czy odwiedzamy nowe miejsce, czy nie, jednym z elementów, które sprawiają, że nasz pobyt jest udany, jest miejsce, w którym będziemy nocować.

W dzisiejszych czasach rezerwacja hotelu jest bardzo łatwa, jest wiele opcji do wyboru. Jednak zbyt wiele wyborów może być przytłaczające. Ważne jest, aby mieć plan, aby wybrać odpowiedni hotel na pobyt. Zdecydowanie się na to jaki hotel wybrać i dokonać właściwej selekcji może być trudne, zwłaszcza przy pierwszej wizycie, ale wykonując te proste czynności, zaoszczędzisz czas i zmniejszysz frustrację.

Już teraz możesz poznać polecane hotele. Kilka ciekawych propozycji hoteli dla każdego.

Jak wybrać odpowiedni hotel na pobyt podczas podróży?

Określ swój budżet na wyjazd i nocleg

Musisz określić się, że znasz maksymalną cenę, jaką jesteś w stanie zapłacić za pokój w hotelu. Pomoże to w dokonaniu właściwej decyzji – jaki hotel wybrać.

Filtruj i sortuj wybrane hotele

Większość witryn rezerwacji hoteli zapewnia sortowanie i filtrowanie hoteli podług różnych kryteriów. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś dokonać po wpisaniu miasta i dat, które chcesz, jest przefiltrowanie hoteli wedle żądanego przedziału cenowego. Wskazane jest, aby nie odfiltrowywać tych z najniższego przedziału cenowego, nawet jeśli jesteś gotów zapłacić więcej. Ponieważ nigdy nie wiesz, kiedy coś dobrego może znaleźć się w super tanim przedziale, zwyczajnie może aktualnie jest jakaś promocja.

Może szukasz hotelu na imprezę lub spotkanie – zobacz na stronie salenaspotkania.pl/hotele/ – miejsca na organizację różnego typu wydarzenia prywatne i biznesowe.

Następną rzeczą jest rozpoznanie, jakie udogodnienia lub funkcje hotelu są dla Ciebie decydujące. Jeśli witryna zawiera filtry udogodnień, wybierz, te które Tobie odpowiadają. Na przykład możesz stwierdzić, że chcesz tylko hotele z super dobrym Wi-Fi, basenem i darmowym parkingiem. Czasami możesz wybrać liczbę gwiazdek lub rodzaj hotelu, np. „romantyczny” lub „rodzinny”. Wyeliminuje te wszystkie hotele, które nie spełniają Twoich wymagań, co daje mniej opcji do przeszukiwania.

Następnie posortuj swoją listę. Może najważniejsza jest cena, a może chcesz sortować według ocen recenzji. Teraz możesz przyjrzeć się wyborom w ważnej dla Ciebie kolejności.

Spójrz na mapę

Czy to podróż służbowa? Chcesz być blisko miejsca spotkania? Czy w miejscu docelowym, do którego się wybierasz, są jakieś atrakcje, do których chcesz się wybrać? Chcesz być blisko lotniska? Chcesz być blisko transportu publicznego?

Tego typu rzeczy są zwykle wymienione w opisie hotelu, ale przeczytanie każdego z nich zajęłoby dużo czasu, aby się dowiedzieć. Zamiast tego poszukaj widoku mapy. Przesuwaj mapę, aż pokaże część miasta, w której chcesz się zatrzymać, a następnie otwieraj tylko hotele znajdujące się w tej okolicy.

Niektóre strony rezerwacyjne wyświetlają na mapie wszystkie hotele, nawet jeśli nie spełniają Twoich kryteriów. Powinieneś być w stanie odróżnić te, które spełniają Twoje wymagania, od tych, które nie odpowiadają kolorem pinezki lub znacznika użytego do oznaczenia każdego hotelu. W ten sposób nie musisz ekscytować się hotelem tylko po to, by później zauważyć, że jest poza twoim przedziałem cenowym.

Zdecyduj, co jest ważne w hotelu?

Niektórzy chcą tylko hotelu z bezpłatnym śniadaniem, podczas gdy inni wolą zjeść poranny posiłek w lokalnej restauracji lub piekarni. Jeśli darmowe śniadanie nie jest dla Ciebie ważne, nie pozwól, aby stało się to czynnikiem decydującym.

Spójrz na mapę – może skusi Cię Ciechocinek

Jeśli potrzebujesz miejsca z Wi-Fi, przeczytaj, czy jest ono bezpłatne i czy jest dostępne w całym hotelu, czy tylko w pomieszczeniach ogólnodostępnych, takich jak lobby. Określ również, czy w hotelu jest tylko Wi-Fi, tylko komputer z dostępem do Internetu, czy oba te elementy.

Przyjeżdżasz późno w nocy? Sprawdź, czy mają całodobową recepcję. Jeśli nie, czasami wystarczy powiadomić hotel o godzinie przyjazdu, a ktoś cię wpuści. Ale są miejsca, w których nie można się zameldować, jeśli przyjedziesz po określonej godzinie.

Spójrz na takie rzeczy, jak rozmiar łóżka i pokoje dla palących i dla niepalących. Czy hotel zapewnia przybory toaletowe lub suszarkę do włosów?

Nie wszystkie te rzeczy będą dla Ciebie ważne. Wybierz kilka, które są dla Ciebie ważne, i wyeliminuj hotele, które nie mają wszystkich lub większości tego, czego szukasz.

Ważne jest, aby skupić się na tym, co jest dla Ciebie najważniejsze, i zignorować wszystko inne, aby wybrać odpowiedni dla siebie hotel. Zmarnujesz czas, jeśli przejrzysz każdy hotel w ofercie, więc odfiltrowanie tych, które nie spełniają twoich kryteriów, znacznie zmniejszy ilość czasu poświęcanego na to zadanie.

Poznaj nakazy i zakazy

Upewnij się, że przy opcjach jaki hotel wybrać istnieją pewne ograniczenia. Na przykład, jeśli jedziesz w podróż z psem, chcesz mieć pewność, że hotel jest przyjazny zwierzętom. Powinieneś również sprawdzić, czy są jakieś dodatkowe opłaty za sprzątanie, czy zapewniają wybieg dla psa i czy w pobliżu jest miejsce na spacer.

Jeśli zamierzasz podróżować z małymi dziećmi, chcesz mieć pewność, że wybierasz hotel, który je pomieści – jest rodzinny. Koniecznie zbadaj podstawowe informacje, takie jak opcjonalne łóżeczka, basen lub teren rekreacyjny oraz lodówki w pokoju.

Skonsultuj się z opinią innych

Wybierając hotel, zawsze zapoznaj się z recenzjami online. Istnieją strony internetowe, które są przeznaczone wyłącznie do tego celu i możesz przeczytać najnowsze doświadczenia prawdziwych klientów, aby dowiedzieć się, czego możesz się spodziewać.

Tych kilka porad pomoże Ci zdecydował jaki hotel wybrać.

5/5 - (1 vote)